pianka blog

Podstawowe informacje i różnice. Czy wiesz że…

Na naszym rynku jest bardzo dużo komponentów do materacy.

Szczególną uwagę warto zwrócić na charakterystykę pianek, które są odpowiedzialne za komfort spania oraz żywotność materaca.

Jaka jest różnica między pianką termoelastyczną a wysokoelastyczną?

PIANKA TERMOELASTYCZNA VISCO – MEMORY

Potocznie nazywana pianką “pamięciową”, która pod wpływem nacisku i wysokiej  elastyczności  oraz otrzymanego ciepła, rozluźnia się dopasowując pamięć do kształtu sylwetki. Posiada właściwości ortopedyczne. Dzięki temu kręgosłup jest prawidłowo podparty, a sen przyjemny. Zdecydowanie ważną zaletą pianki jest dobry wpływ na krążenie. Wygoda, podparcie kręgosłupa, bioder, daje ciału wiele zalet np.brak ucisku na poszczególne partie. Po odkształceniu pianka powoli wraca do pierwotnego kształtu.

PIANKA WYSOKOELASTYCZNA (HR) nie działa na ciepło, lecz zachowuje się stale w takich samych temperaturach. Jest pianką o zwiększonej gęstości i sprężystości, lekko oleista. Tłoczona w niskiej temperaturze, otrzymuje miliony pęcherzyków, które są odpowiedzialne za jej elastyczność i przepuszczalność powietrza.

 

Pianki dzielą się jeszcze na grupy, symbole i gęstości. Dzięki temu z jednej grupy możemy uzyskać inną potrzebną twardość.

Obie pianki są jakościowe dobre i trwałe i wpływają na żywotność materaca, nawet do 50%. Warto łączyć pianki o zróżnicowanej twardości, aby uzyskać lepszy komfort spania.

Do góry